fotolia_26242529_m

Servitum – wysoki standard opieki domowej od A do Z.

 

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, oferujących kompleksową opiekę i rehabilitację domową dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Rozumiemy, że opieka nad Seniorami to nie tylko szereg czynności podstawowych – takich jak codzienna piecza i opieka medyczna, lecz także obowiązki życia codziennego jak na przykład zapewnienie posiłków, pranie, prasowanie, zmiana pościeli, porządki, zakup leków czy żywności. Opieka to także wspólne uczestnictwo w szeregu aktywności ważnych dla sfery psychicznej osób samotnych i starszych. Rozumiemy, jakie znaczenie mają dla Nich codzienne pogawędki i serdeczne rozmowy przy przysłowiowym serniku i kawie. Opiekun jest także partnerem, który wesprze Seniora w pielęgnowaniu zainteresowań i pasji.

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych: towarzyszymy Podopiecznym we wszystkich ulubionych rodzajach aktywności – od wyjść na przedstawienia teatralne i operowe poprzez zwykłe, codzienne spacery, zakupy po drobne naprawy i renowacje mieszkania.

Naszą filozofią jest zapewnienie najwyższego poziomu usług i opieki dla osób potrzebujących ochrony i nadzoru. Nasz zespół składa się ze specjalistów w opiece nad osobami starszymi i potrzebującymi codziennej pielęgnacji, troski i wsparcia. Właściwy dobór personelu oraz wprowadzenie standardów wykonania dla codziennych, powtarzalnych i typowych działań pozwalają nam świadczyć usługi zawsze na tym samym, najwyższym poziomie. Do standardowych czynności należą również czynności stanowiące opiekę pielęgniarską i medyczną: toaleta w łóżku, pomoc przy myciu, profilaktyka przeciwodleżynowa,  iniekcje, zmiany pampersa itp. Stabilny rytm przy rutynowych, codziennych czynnościach daje możliwość zachowania indywidualnego podejścia do każdego z Podopiecznych i pozwala na dopasowanie sposobu i czasu pracy do specyficznych potrzeb każdego z Seniorów.

Jesteśmy zespołem kompetentnych, pełnych empatii ekspertów w dziedzinie opieki nad osobami starszymi, samotnymi i niepełnosprawnymi na terenie Krakowa. Doświadczenie pozwala nam skutecznie łączyć specjalistyczną wiedzę z zaangażowaniem, dzięki któremu wspieramy wszelkie pasje i potrzeby Seniorów.

Naszą pracę zaczynamy od precyzyjnego uzgodnienia z Klientem harmonogramu działań, w którym wyszczególnione są wszystkie zadania opiekuna podczas wizyty u Podopiecznego. Podczas odwiedzin czas dzielimy zawsze na dwie części: część potrzebną na prawidłowe wykonanie powierzonych opiekunowi zadań i czas, w którym skupia on swoją uwagę tylko i wyłącznie na Podopiecznym.

Jest to czas, w którym opiekun jest całkowicie skoncentrowany na osobistym kontakcie z Podopiecznym: na rozmowie, czytaniu książki, spacerze lub na innych czynnościach, ważnych dla Seniora.

Dzięki naszym standardom znamy czasochłonność każdego z zadań, jakie podczas wizyty opiekun ma do wykonania w domu Podopiecznego. Wiemy, że osoba starsza potrzebuje również osobistego kontaktu i uwagi opiekuna. Biorąc pod uwagę oba te czynniki określamy optymalny czas trwania poszczególnych wizyt, gwarantując prawidłowe wykonanie powierzonych zadań.

Dzięki ustalonemu porządkowi odwiedzin i skutecznym procedurom kontrolnym codzienne czynności wykonywane są w sposób zgodny z wyznaczonymi przez nas normami. Standardy dają Klientom pewność, że każde zlecone zadanie zostało ukończone z zachowaniem najwyższej jakości, a na rozmowę, czytanie lub spacer z Podopiecznym opiekunowi zostaje ustalona ilość czasu.